Bizi seçtiğiniz için Best Nakliyat olarak teşekkür ederiz.
Ankara Best Evden Eve NakliyatAnkara Best Evden Eve NakliyatAnkara Best Evden Eve Nakliyat

Sanat Eseri Taşımacılığı

Sanat Eseri Taşımacılığı

Saray, otel. solon vb. yerlerde yapılan müzayedelerde; eserlerin ambalajlanması, taşınması, sergilenmesi ve sergi sonrası alıcılara veya depolara geri teslimi gibi işlemler sanat eseri taşımacılığı olarak adlandırılır.

Taşımacılık sektöründe tam 60 yıldır faaliyet gösteren ve alanında öncü konuma gelmiş olan Best Nakliyat, geçmişte olduğu gibi günümüzde de her çeşit nakliye işleminde müşterilerine kaliteli ve sorunsuz bir hizmet vermeye devam etmektedir.

Evden eve nakliyatın yanı sıra çok çeşitli taşımacılık faaliyetlerini de bir arada sürdüren uzman ekibimiz sanat eseri taşımacılığı alanında da lider konumda olmaya devam etmektedir.

Sanat Eseri Taşıma Hizmeti

Sanat eseri taşımacılığı, diğer taşımacılık faaliyetlerinden farklı olarak çeşitli yetki ve uzmanlıklar gerektiren bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise sanat eserlerinin yalnızca sahipleri için değil toplum için de özel bir anlam ifade ediyor olmasıdır. Bu bağlamda sanat eserlerinin çeşitli müzelere ve sanat sergilerine sürekli transferi dikkat ve takip gerektiren bir uzmanlık alanıdır.

Herkesin istediği şekilde yapabileceği bir iş olmayan sanat eseri taşımacılığı diğer nakliye faaliyetlerine göre çeşitli prosedürler ve izinleri de içinde barındırmaktadır.

Ankara sanat eseri taşımacılığı hizmeti bir süreç halinde ilerlemektedir. Bu süreç sanat eserlerinin sahipleri ile kurulan diyalog ve onlara verilen profesyonel danışmanlık ile başlamaktadır. Eserlerinin taşınmasını isteyen sanatçılar ya da sergi sahipleri bu noktada taşıma için karar verdikten sonra nakliye uzmanları tarafından söz konusu sanat eserleri muhafaza koşullarına uygun bir şekilde eserleri ambalajlama ve paketleme işlemine geçmektedir.

Ambalajlanması ve paketlenmesi tamamlanan eserler, bu işe özel olarak tasarlanmış araçlara taşınmakta ve bu araçlar içerisinde sabitlenmektedir. Taşıma işlemi için gerekli evrakların hazırlanması ve yurt dışına çıkartılacaksa gümrük işlemlerinin tamamlanmasının akabinde istenilen varış noktasına ulaşılması için yola çıkılmaktadır. Ulaşılan yeni noktada yeniden dikkatli bir şekilde eserler araçlardan çıkartılarak sergi alanına taşınmakta ve yeni yerlerine yerleştirilmektedir.

Görüldüğü üzere çok çeşitli süreçlerden geçilerek tamamlanan bu taşımacılık faaliyeti alanında deneyim ve tecrübe gerektirmektedir. Sanat eserlerinin her birinin kendine özgü ve değerli olması nedeniyle her esere ayrı özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu noktada sanatçılar yapıtlarının hassasiyetlerini nakliye uzmanlarına açıklamak ile yükümlüdür.

Sanatçı, taşınan eserin müzenin, galerinin ya da sergi salonunun neresinde ne şekilde sabitlenmesi gerektiği bilgisini taşıma ekipleri ile paylaşması durumunda tüm bu süreçler tarafımızca yürütülmekte ve tamamlanmaktadır.

Best Nakliyat Sanat Eseri Taşımacılığı Hizmetinde Nelere Dikkat Ediyor

Best Nakliyat olarak biz, sanat eserlerinin taşınması hizmetini eser sahibi ya da sorumlusu ile birlikte planlamaktayız. Diğer faaliyetlerden ayrı bir sorumluluk gerektiren sanat eseri taşımacılığı için gerekli denetlemeler de yine bizzat tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

Taşınacak eserin cinsi ve büyüklüğüne göre hangi materyaller yardımı ile paketleneceği, hangi araçlara yerleştirilerek taşınacağı da yine uzman ekibimizce kararlaştırılan bir diğer unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada eserin zarar görmesini engellemek ve sağlam bir şekilde yeni yerine taşımak dışında hedeflenen başka bir unsur daha bulunmaktadır. Bu da taşınan eserlerin taşıma boyunca doğru koşullar altında yolculuğuna devam etmesini sağlamaktır.

Sanat Eseri Taşımacılığında kullanılan araçlar mutlaka bu amaca uygun teknik özelliklere sahip olmak zorundadır. Bu araçların doğru bir şekilde havalandırılması, ışığı yeterli miktarda ve doğru bir açı ile alması oldukça önemlidir. Çünkü özellikle resim ve tablo gibi sanat eserlerinde bu hususlara dikkat edilmezse istenmeyen bazı olumsuzluklar ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Araca taşınması ve başka bir noktaya getirilerek teslimatının gerçekleştirilmesi ile ne yazık ki sanat eseri taşımacılığı tamamlanmış olmamaktadır. Belirtilen tüm prosedürlerin izlenmesi ve teslim alınan sanat eserinin tıpkı alındığı hali ile yeni sergi alanına ulaştırılarak yerleştirilmesi işlemi sonucunda tam anlamı ile taşıma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Yorum Bırak

05372956749